Irma Sztárayová – dvorná dáma zo Zemplína (výstava)

Mesto Snina, Mestské kultúrne a osvetové stredisko v Snine v spolupráci so Zemplínskym múzeom v Michalovciach pripravujú v kaštieli v Snine výstavu s názvom Irma Sztárayová – dvorná dáma zo Zemplína. V rámci nej si široká verejnosť bude môcť pripomenúť významnosť tejto zemplínskej grófky. Jej spoločenské postavenie totižto presiahlo hranice nášho regiónu, nakoľko bola dvornou dámou rakúskej cisárovnej a uhorskej kráľovnej Alžbety Habsburskej, familiárne nazývanej Sissi. A práve „ONA“ bola tá, v ktorej náručí cisárovná po atentáte na brehu Ženevského jazera v roku 1898 skonala.

Vo štvrtok, 24. októbra 2019 o 17:00 hodine Vás pozývame na otvorenie výstavy a komentovanú prehliadku, ktorá sa bude nachádzať v priestoroch „Hobbygalerky“ kaštieľa v Snine a bude obohatená aj o hudobné vystúpenie. Srdečne ste všetci vítaní.

irma sztaray 5 w